Hełmy ochronne

Oferta / Hełmy ochronne / Hełm ochronny Res-4 dla piaskarza
  |  

Hełmy ochronne

Hełm ochronny Res-4 dla piaskarza

Aparat oddechowy  „VEGA” ReS-4, ReS-4/OH, ReS-4G, ReS-4G/OH przeznaczony do ochrony  użytkownika zatrudnionego na stanowisku obróbki strumieniowo ściernej [piaskowanie, śrutowanie].

 

Aparat (hełm) chroni twarz i oczy, zabezpiecza głowę i korpus pracownika przed odpryskami ścierniwa i odspajanych produktów korozji. W wyniku izolowania układu oddechowego od środowiska powietrza nieprzydatnego do oddychania  aparat chroni  pracownika przed pyłami występującymi na stanowisku pracy. Panoramiczny wizjer hełmu zapewnia szerokie pole widzenia stanowiska pracy. Fartuch osłaniający tułów użytkownika wykonany z dwuwarstwowej tkaniny pyłoszczelnej.

 

skład / materiał

BEZPIECZEŃSTWO +ERGONOMIA +KOFORT UŻYTKOWANIA +EKSPLOATACJA, UŻYTKOWANIE +

Gwarancja bezpieczeństwa

 • Hełmy posiadają certyfikat  Nr UE/602/2121/1437 wydany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy
 • Hełmy zabezpieczają użytkownika przed zagrożeniami występującymi przy obróbce strumieniowo ściernej
 • Jest zgodny z następującymi przepisami, normami zharmonizowanymi:
  – Z postanowieniami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 2016/425 z dnia 09 marca 2016r.,
  – PN-EN 14594:2018 „Sprzęt ochronny układu oddechowego. Aparaty wężowe
  sprężonego powietrza stałego przepływu. Wymaganie, badanie, znakowanie”.,
  – Dokumentacją Techniczną Producenta na Aparat Oddechowy wyposażony
  w hełm do użycia podczas obróbki strumieniowo ściernej DT-nr 18 ReS-7.1 ATR. UE;

Dostarczenie powietrza oddechowego

 • Hełmy posiadają wskaźnik przepływu powietrza oddechowego.
  Wskaźnik umieszczony w polu widzenia użytkownika.
 • Dopływ powietrza oddechowego regulowany jest za pomocą układu regulacyjnego ReS-URG/ue lub Klimatyzatora zmieniającego temperaturę powietrza oddechowego ReS-ATR

 

ZOBACZ:
Układ regulujący ReS-URG/ue Klimatyzator

 

Widoczność

 • Wizjer posiada dwie szyby ochronne: z poliwęglanu  i szklaną podklejana folią przeciwodpryskową
 • Szyba zewnętrzna wykonana jest ze szkła o grubości 2 mm. Szkło jest materiałem stosunkowo odpornym na matowienie, niestety w przypadku rozbicia może skaleczyć użytkownika. Dlatego na wewnętrznej stronie szyby naklejono folię przeciwodpryskową.
 • Szyba wewnętrzna wykonana z poliwęglanu o grubości 3 mm.

 

Ergonomia

 • Głowa umieszczona we wkładce wewnętrznej hełmu wyścielanej poduszkami tapicerki. Wkładka zapewnia regulację rozmiaru dopasowując się do głowy użytkownika. Wkładka posiada system regulacji docisku za pomocą pasków dociskowych. W paskach docisku znajdują się otwory, przez które zawieszamy pasek na uchwytach znajdujących się na bokach wkładki. Zmieniając otwór przez który zaczepimy pasek na uchwytach, regulujemy rozmiar wkładki wewnętrznej.
 • Wymienny fartuch ochraniający korpus użytkownika, nie krępujący ruchów użytkownika. Trwały przez zastosowanie dwóch warstw materiału. Wymiana zużytego fartucha jest niezmiernie prosta. Fartuch mocowany jest do krawędzi hełmu za pomocą rzepa (velcro). Należy najpierw zdjąć gumową opaskę zabezpieczającą krawędź hełmu, rozwiązać tasiemkę znajdującą się z tyłu fartucha i odczepić fartuch. następnie złóż fartuch na pół aby określić środek fartucha, dokładnie załóż miękką częścią rzepa fartuch na krawędź hełmu, układając go od przodu ku tyłowi. Zawiąż tasiemkę fartucha z tyłu hełmu i naciągnij opaskę gumową na miejsce. Popraw ułożenie opaski ochraniającej krawędź hełmu i operacja zakończona.

 

 

 

Komfort użytkowania

 • Poduszki tapicerki mocowane do wkładki wewnętrznej za pomocą rzepów. Poduszki przyjemne w kontakcie z głową użytkownika. Łatwość wymiany tapicerki. Aby wymienić poduszki tapicerki należy ułożyć hełm na stole, rozłożyć fartuch tak aby wnętrze hełmu było dostępne. Poduszki tapicerki umocowane są we wkładce wewnętrznej za pomocą rzepa. odepnij poduszki tapicerki pociągając za materiał. Następnie zapnij nowe poduszki zachowując właściwe ułożenie. Operacja skończona.
 • Dopasowanie wymiarów wkładki wewnętrznej do rozmiarów głowy przez regulację docisku poduszek tapicerki do głowy za pomocą pasków dociskowych. Wkładka posiada system regulacji docisku za pomocą pasków dociskowych. W paskach docisku znajdują się otwory, przez które zawieszamy pasek na uchwytach znajdujących się na bokach wkładki. Zmieniając otwór przez który zaczepiamy pasek na uchwytach, regulujemy rozmiar wkładki wewnętrznej.
 • Hełmy w wersji OH posiadają zabudowane nauszniki przeciwhałasowe. Nauszniki umieszczone są we wkładce wewnętrznej (hełmy w wersji OH) ergonomicznie dopasowując się do uszu użytkownika. W procesie „piaskowania” wykorzystuje się sprężone powietrze generujące hałas przekraczający dopuszczalne normy. Hałas powstaje również w związku z dostarczaniem powietrza oddechowego. Używając hełmy w wersji OH obniżamy poziom hałasu docierający do uszu użytkownika poniżej poziomu 80 dBa. Nauszniki posiadają płynny system regulacji docisku do głowy.

Prosta wymiana szyb wizjera

 • Aby wymienić szybę należy otworzyć ramkę wizjera odpinając klamrę zatrzaskową, wyjąć zużytą szybę szklaną, umieścić na uszczelce nową i zamknąć ramkę. W przypadku wymiany szyby poliwęglanowej, otwieramy ramkę, zdejmujemy szybę szklaną i odwijamy palcami uszczelkę wysuwając szybę poliwęglanową. Następnie wsuwamy nową szybę w uszczelkę, układamy na uszczelce szybę szklaną i zamykamy ramkę.

 

Eksploatacja, użytkowanie