Hełmy ochronne

Oferta / Hełmy ochronne, Metalizacja / Hełm ochronny Res-4 LUNA do metalizacji
  |  

Hełmy ochronne

Hełm ochronny Res-4 LUNA do metalizacji

Aparat oddechowy  ReS-4M, ReS-4M/OH „LUNA” przeznaczony do ochrony  układu  oddechowego,  głowy i oczu pracownika, zatrudnionego na stanowisku nanoszenia powłok antykorozyjnych metodą metalizacji natryskowej.

 

Aparat (hełm) chroni twarz i oczy przed promieniowaniem nadfioletowym występującym w trakcie wykonywania metalizacji natryskowej, zabezpiecza głowę i korpus pracownika przed powstałymi pyłami i odpryskami. W wyniku izolowania układu oddechowego od środowiska powietrza nieprzydatnego do oddychania aparat chroni  pracownika przed oparami powstającymi podczas procesu metalizacji. Wizjer hełmu posiada szybę wykonaną z poliwęglanu z naniesioną powłoką pochłaniającą promieniowanie ultrafioletowe (UV). Szybę zabezpieczamy przed matowieniem przez stosowanie folii ochronnych występujących w czterech kolorach. Przez stosowanie folii w różnych kolorach użytkownik dopasowuje stopień korekty widzenia płomienia lub łuku elektrycznego.

Wewnątrz hełmu (nad wizjerem) zainstalowany jest wskaźnik przepływu powietrza, będący zarazem urządzeniem ostrzegawczym. Wskaźnik umożliwia użytkownikowi skontrolowanie sprzętu przed użyciem jak i podczas pracy – czy została osiągnięta minimalna wartość natężenia przepływu powietrza. Fartuch osłaniający tułów użytkownika wykonany z tkaniny kevlarowej powlekanej aluminium.

skład / materiał

BEZPIECZEŃSTWO +ERGONOMIA +KOMFORT UŻYTKOWANIA +TRWAŁOŚĆ +EKSPLOATACJA i UŻYTKOWANIE +

Gwarancja bezpieczeństwa

 • Hełmy posiadają certyfikat  Nr UE/601/2121/1437 wydany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy
 • Spełniają wymagania bezpieczeństwa zapisane w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i rady (UE) Nr 2016/425 z dnia 9 marca 2016r.

 

 • Hełmy zabezpieczają użytkownika przed zagrożeniami występującymi przy metalizacji natryskowej.

 

 • Spełniają wymagania Norm:
  – EN 14594 „Sprzęt ochronny układu oddechowego. Aparaty Wężowe Stałego Przepływu”
  – EN 166 „Ochrona indywidualna oczu. Wymagania”
  – EN 170 „Ochrona indywidualna oczu. Filtry chroniące przed nadfioletem. Wymagania dotyczące współczynnika przepuszczania i zalecane stosowanie”

Świeże powietrze

 • Dopływ powietrza oddechowego regulowany jest za pomocą układu regulacyjnego ReS-URG/ue lub Klimatyzatora zmieniającego temperaturę powietrza oddechowego ReS-ATR

ZOBACZ:
Układ regulujący ReS-URG/ue Klimatyzator

 

 • Hełmy posiadają wskaźnik przepływu powietrza oddechowego.
  Wskaźnik umieszczony w polu widzenia użytkownika

Widoczność

 • Wizjer posiada sztywną szybę wykonaną z poliwęglanu o grubości 2mm.Szyba wizjera hełmu jest powleczona na wewnętznej stronie warstwą pochłaniającą promieniowanie nadfioletowe.Stopień ochrony szyby w zakresie współczynnika przepuszczania promieniowania nadfioletowego (UV) 3 – 3 RESIN 1.

Najlepsze materiały

 • Fartuch ochronny hełmu wykonany z niepalnej tkaniny kevlarowej powlekanej aluminium

Ergonomia

 

 • Głowa umieszczona we wkładce wewnętrznej hełmu wyścielanej poduszkami tapicerki.
 • Wkładka zapewnia regulację rozmiaru dopasowując się do głowy użytkownika.
 • Wkładka posiada system regulacji docisku za pomocą pasków dociskowych.
 • W paskach docisku znajdują się otwory, przez które zawieszamy pasek na uchwytach znajdujących się na bokach wkładki.
 • Zmieniając otwór przez który zaczepimy pasek na uchwytach, regulujemy rozmiar wkładki wewnętrznej.

 

Widoczność

 • Panoramiczny wizjer zapewnia szerokie pole widzenia na stanowisku pracy.
  Wizjer panoramiczny zapewnia większe pole widzenia na stanowisku pracy.
  Podnosi to komfort i bezpieczeństwo użytkownika.
 • Prosta wymiana szyby wizjera
  Aby wymienić szybę należy otworzyć ramkę wizjera odpinając klamrę zatrzaskową,
  wyjąć zużytą szybę odwijając palcami uszczelkę wizjera. Następnie wsunąć nowa szybę,
  sprawdzić ułożenie uszczelki i zamknąć ramkę.

 

 

 

 

 

 • Szyba zabezpieczona przed zmatowieniem za pomocą folii ochronnych. Folie występują w 4 kolorach: bezbarwna, blue-silver, grey-silver, bronze-silver. Różne kolory folii pozwalają dobrać odpowiedni dla użytkownika sposób korekty widzenia płomienia lub łuku elektrycznego.

Folia ochronna szyby zawieszona jest od wewnętrznej strony ramki wizjera na dwóch zatrzaskach posiadających sprężyny dociskowe. Naciśnij zatrzask, wysuń zmatowioną folię, następnie wsuń folię pod zatrzaski, sprawdź poprawność ułożenia folii i zamknij ramkę klamrą zatrzaskową znajdującą się na bocznej ściance hełmu

 

 • Wymienny fartuch ochraniający korpus użytkownika, nie krępujący ruchów użytkownika. Trwały przez zastosowanie dwóch warstw materiału.

Wymiana zużytego fartuch jest niezmiernie prosta. Fartuch mocowany jest do krawędzi hełmu za pomocą rzepa (velcro). Należy najpierw zdjąć gumowa opaskę zabezpieczającą krawędź hełmu, rozwiązać tasiemkę znajdująca się z tyłu fartuch i odczepić fartuch. Następnie złóż fartuch na pół aby określić środek fartucha, dokładnie załóż miękką częścią rzepa fartuch na krawędź hełmu, układając go od przodu ku tyłowi. Zawiąż tasiemkę fartucha z tyłu hełmu i naciągnij opaskę gumową na miejsce. Popraw ułożenie opaski ochraniającej krawędź hełmu i operacja skończona.
[/su_column] [/su_row]

Komfort użytkowania

 

 • Poduszki tapicerki mocowane do wkładki wewnętrznej za pomocą rzepów. Poduszki przyjemne w kontakcie z głowa użytkownika. Łatwość wymiany tapicerki. Poduszki tapicerki można prać w kąpieli wodnej.

Aby wymienić poduszki tapicerki należy ułożyć hełm na stole, rozłożyć fartuch tak aby wnętrze hełmu było dostępne. Poduszki tapicerki umocowane są we wkładce wewnętrznej za pomocą rzepa. Odepnij poduszki tapicerki pociągając za materiał. Następnie zapnij nowe poduszki zachowując właściwe ułożenie. Operacja skończona.

 • Dopasowanie wymiarów wkładki wewnętrznej do rozmiarów głowy przez regulację docisku poduszek tapicerki do głowy za pomocą pasków dociskowych.

Wkładka posiada system regulacji docisku za pomocą pasków dociskowych. W paskach docisku znajdują się otwory, przez które zawieszamy pasek na uchwytach znajdujących się na bokach wkładki. Zmieniając otwór przez który zaczepimy pasek na uchwytach, regulujemy rozmiar wkładki wewnętrznej.

 • Hełmy w wersji OH posiadają zabudowane nauszniki przeciwhałasowe. Ograniczenie poziomu hałasu docierającego do uszu użytkownika poniżej poziomu 80 dBA.

Nauszniki umieszczone są we wkładce wewnętrznej (hełmy w wersji OH) ergonomicznie dopasowując się do uszu użytkownika. W procesie metalizacji wykorzystuje się sprężone powietrze generujące hałas przekraczający dopuszczalne normy. Hałas powstaje również w związki z dostarczaniem powietrza oddechowego. Używając hełmy w wersji OH obniżamy poziom hałasu docierający do uszu użytkownika poniżej poziomu 80 dBa. Wkładka posiada system regulacji docisku za pomocą pasków dociskowych. W paskach docisku znajdują się otwory, przez które zawieszamy pasek na uchwytach znajdujących się na bokach wkładki. Zmieniając otwór przez który zaczepimy pasek na uchwytach, regulujemy stopień docisku nauszników do głowy.

Trwałość

 • Skorupa hełmu wykonana z kompozytu szklanego.
 • Wymienny fartuch ochronny wykonany z dwóch warstw tkanin (tkanina kevlarowa powlekana aluminium + podszewka niepalna).
 • Szyba wizjera wykonana z poliwęglanu o grubości 2mm. Materiał posiadający bardzo wysoką odporność na uderzenia.

eksploatacja i użytkowanie

 

 • Części zamienne
 • Schemat budowy Aparatu (hełmu)